kachna

Pigularium

TÝDEN.CZ

21. 7. 2019
Rubrika: O politice

Kterak zrovnoprávnit pisoáry a žlábky (sněmovní návod)

Autor: Topí Pigula

07.12.2007 00:25

Zdál se mi sen. Na sněmovním záchodě (kde jsme si byli všichni rovni) jsem stál vedle pana Topolánka a dštil své ledvinami prohnané parlamentní pivo na zelenožluté kachličky.Byli jsme tam sami dva... No nezačnete nenápadně soutěžit. Pan Topolánek dštil lépe, výš a rychleji. Aby ne, je přece jen předseda vlády! Slovo dalo slovo, pohled dal pohled a časem  z toho byla pracovní večeře, pak společenská-pracovní večeře a pak už jen vzájemná společnost a zalíbení. Jelikož jsme společnost tolerantní (uvědomme si, že to byl sen), vzali jsme se. Několik týdnů z téhle zprávy žily všechny deníky bez rozdílu míry bulvárnosti. Ustáli jsme to. Teprve teď jsem pochopil, jaké možnosti se mi pod citlivým Mirkovým vedením otevírají. Například sněmovní výbor. Být ženou, bezesporu bych založil Výbor pro slaďování rodinného a profesního života. Jelikož tomu tak není, stal jsem se předsedou Výboru pro toaletní blaho. Od nedůvtipných jsem slýchával, jaký že je to poblouzněný nápad. Ale i v této oblasti existuje diskriminace. Skrytá, ale možná o to nebezpečnější. Copak si nikdo nevšiml, jak ženy trvají na tom, aby bylo prkénko vždy sklopené. Přitom záchod používá celá rodina a jsou rodiny, kde je díky mužským potomkům větší potřeba prkénka zdviženého. Přesto bývávájí nechutnými, podpásovými argumenty nuceni mít prkénko potupně dole. Jako by ženy chtěly pokleslým prkénkem něco naznačit. Další široké pole působnosti se výboru otevírá na poli osvěty. Proč se mnohem častěji v restauracích setkáváme s pisoáry, než se žlábky, přestože je každému jasné, kam se vejde více lidí. A náklady na vybudování jsou menší!

Vzbudil jsem se a celý vyděšený a pro jistotu i kontrolu se přitulil k té své. Té, co nejmenuje  Mirek. Ale už neusnul. Občas zabírají uspávací veršíky na serveru české vlády. Bývávají tam krásné bláboly. Ani tentokrát nezklamaly: „První akce výboru proběhne koncem října a bude spočívat v testování hl. m. Prahy z hlediska rodiny s dětmi – maminky či tatínci s kočárkem, kteří se v běžný pracovní den vydají na úřady, k lékaři či za kulturou s využitím městské hromadné dopravy či dalších služeb města. Procházky hlavním městem se zúčastní nejen matky a otcové s kočárkem, včetně předsedkyně výboru pro slaďování Lucie Talmanová, ale rovněž ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková či prezidentka sítě mateřských center Rut Kolínská. „Smyslem akce je na vlastní kůži vyzkoušet, jak je naše městské prostředí vstřícné a přátelské vůči rodičům s malými dětmi,“ řekla ministryně Stehlíková.“ Že by jen další sen? Prezidentka mateřských center neví jak je – abych ocitoval ministryni -  naše městské prostředí vstřícné a přátelské vůči rodičům s malými dětmi? Skoro mám strach usnout. Bůh ví, jaký Výbor mě čeká po probuzení.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  4.58

Diskuze

Topí Pigula

Pigularium
autoportrét
Oblíbenost autora: 7.24

O autorovi

Datum narození (1966) mě podle některých řadí do mohutného proudu střední generace, která má "mládí pryč a do důchodu daleko". Mnohá mnou vykonávaná povolání (důlní zámečník, pomocná síla v kuchyni, kuchař na horské boudě, pedagogický pracovník, dřevorubec, novinář a v současné době šéfreportér) mi umožnila se seznámit s lidmi nejrůznějších profesí i charakterů, od od dělníků po politiky. Baví mě sledovat svět kolem sebe a to jak skze média (krom deníků), tak přes hledáček mých nikonů. A občas nevěřím vlastním očím, hledáčku či monitoru.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031