kachna

Pigularium

TÝDEN.CZ

21. 7. 2019
Rubrika: O politice

ČSSD – každá záminka dobrá

Autor: Topí Pigula

02.11.2007 12:25

„Krize vládnutí je politikou střetu“ říká ta samá strana, která stála za zády Jiřího Paroubka, který agresivně přirovnával demokratické volby k únoru 1948.

 

 

Být na vrcholu politické moci, to je ale pocit! Opojný, přiživovaný, desítkami rektálních alpinistů potvrzujících vaší vlastní výjimečnost a dokonalost, ne-li genialitu. K tomu přísluší konto, jehož cílová částka vzrůstá stejně rychle jako otáčky túrovaného motoru. Možnost ovlivňovat dění s vědomím, že ti co mě do poslaneckých lavic posadili do toho nemají co kecat... kdo by se tam nechtěl vrátit.

            Jiří Čunek padl. Zdá se, že během kázání o vodě upíjel kvalitní šnaps a to se mu vymstilo. ČSSD okamžitě zneužila situace a díky jednomu padlému se snaží podrazit celou vládu. Situace je ideální, média rozvířila „kauzu Čunek“ natolik, že by to tentokrát mohlo vyjít a ČSSD by se mohla opět dostat do výtahu jedoucím vzhůru. Jedno z tvrzení, které použila na podporu svých argumentů zní: „Tato krize vládnutí, která je provázena politikou střetu místo politiky dialogu, politickou korupcí místo politiky konsenzu a naprostou ztrátou hodnot, jak o tom svědčí právě kauza vicepremiéra Čunka, ohrožuje samu podstatu naší demokracie." Když jsme u  politiky střetu, tak jen pro připomenutí slova po volbách 2006: „Cítím povinnost oznámit, že demokracie v této zemi utrpěla tvrdý zásah srovnatelný snad jen s únorem 1948, snad jen s rozdílem, že hrozí modrá totalita. Pokud by občané uvěřili kampani ODS a jejím experimentům, jsou sami strůjci svého osudu a nelze nic namítat.“ To nejsou slova, která by přijímala výsledek demokratických volem a vyjadřovala jakýkoli konsensus.

 

 

 

Bylo by dobré, kdyby si pan Paroubek svá vlastní slova pamatoval, mlčel a nic nenamítal. Co by se asi stalo s rozběhlou ekonomickou reformou, kdyby byly na téhle „vládní krizi“ způsobené jedním nenasytným politikem  postavené předčasné volby? Milionář pobírající sociální dávky je ze hry, možná nastal čas vrátit se do práce. Tedy do práce pro lidi, ne pro sebe.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  5.44

Diskuze

Topí Pigula

Pigularium
autoportrét
Oblíbenost autora: 7.24

O autorovi

Datum narození (1966) mě podle některých řadí do mohutného proudu střední generace, která má "mládí pryč a do důchodu daleko". Mnohá mnou vykonávaná povolání (důlní zámečník, pomocná síla v kuchyni, kuchař na horské boudě, pedagogický pracovník, dřevorubec, novinář a v současné době šéfreportér) mi umožnila se seznámit s lidmi nejrůznějších profesí i charakterů, od od dělníků po politiky. Baví mě sledovat svět kolem sebe a to jak skze média (krom deníků), tak přes hledáček mých nikonů. A občas nevěřím vlastním očím, hledáčku či monitoru.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031