kachna

Pigularium

TÝDEN.CZ

20. 3. 2019
Rubrika: O politice

Mouřenína na Paroubka

Autor: Topí Pigula

24.10.2007 20:06

Vůbec se nedivím, že Jan Kubice odchází. Po třinácti letech práce, kde takřka denně přicházel do styku se špínou podsvětí i politiky a kdy se mu podařilo ukázat, že občas mezi tím není až tak veliký rozdíl, byl tak dlouho dehonestován, až ho to přestalo bavit. „Polibte mi šos,  já se bez vás obejdu“ řekl si vysoký policejní důstojník, evidentně odborník na svoji práci, a dal výpověď. Mnohým je to líto, mnozí to vítají. Mezi ty druhé patří organizovaný zločin a část politické garnitury. „Mouřenín udělal svoji práci, mouřenín může jít“ okomentoval to s gustem a nevkusem jemu vlastním pan Jiří se sexy mozkem. Paroubkův mozek, tu hnusně růžovou šedou hmotu považuje za sexy jeho přítelkyně, která byť s ním spí, není jeho milenkou.

 

„Průniky aktivit Jiřího Paroubka, Václava Kočky, Miroslava Jansty, Stanislava Grosse, Františka Mrázka nebo Tomáše Pitra dávají relativně slušný návod, jak vnímat politickou a společenskou realitu posledních osmi let, kdy zemi vládla sociální demokracie“ píše Jaroslav Spurný v Respektu. Možná tady je zakopané psisko páně Paroubkovy nevraživosti.

  Zeman, byť používal v diskuzích údery pod pás, byl aspoň vzdělaný a sečtělý. Paroubek by se měl vrátit do doby Ženy za pultem, kdy šéfoval v Restauracích a jídelnách. Tam se, mezi pivem politými stoly a umakartovým nábytkem jeho vnější i vnitřní nevkus ztratil. A nebo možná, že mouřenín ví víc, než by bylo pánům z ČSSD milé. To by mě zajímalo, kde narychlo sežene česká ppolicie dalšího tak zkušeného "mouřenína". Zato sehnat dalšího "Paroubka" by neměl být problém. Takových jsou plné bufety. Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  7.16

Diskuze

Topí Pigula

Pigularium
autoportrét
Oblíbenost autora: 7.23

O autorovi

Datum narození (1966) mě podle některých řadí do mohutného proudu střední generace, která má "mládí pryč a do důchodu daleko". Mnohá mnou vykonávaná povolání (důlní zámečník, pomocná síla v kuchyni, kuchař na horské boudě, pedagogický pracovník, dřevorubec, novinář a v současné době šéfreportér) mi umožnila se seznámit s lidmi nejrůznějších profesí i charakterů, od od dělníků po politiky. Baví mě sledovat svět kolem sebe a to jak skze média (krom deníků), tak přes hledáček mých nikonů. A občas nevěřím vlastním očím, hledáčku či monitoru.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031