kachna

Pigularium

TÝDEN.CZ

20. 3. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Mezinárodní den kokotavosti

Autor: Topí Pigula

22.10.2007 22:22

Mezinárodní den koktavosti připadá na 22.října.  Nachází se mezi Mezinárodním dnem za odstranění chudoby a Dnem spojených národů. Ano, OSN si vyhlásila svůj vlastní den, kdy by měla slavit. Což o to, rozpočet na to má více, než slušný. Aby ne, někde se ty úplatky brát musí. Jelikož je prolezlá korupcí jako kvalitní humus žížalami a protože to na ni už mnohokrát prasklo, vyhlásila i Mezinárodní protikorupční den. Ale až na 9. prosince, to už má většina úředníků své malé, kulaté i šustivé dárečky dávno doma. Korupci dokládá nejen program Ropa za potraviny, ve kterém figuroval diplomat OSN Benoh Sevan a jeho údajný úplatek 147 00 dolarů, ale i desítky dalších podobných programů a politických úředníků. Ostatně své by o tom měl vědět i Kato Kavan, který si tam přihřál své jméno i konto. Ano, je to tentýž člověk, který kvůli svému vystoupení v dokumentu švédské televize o úplatcích kolem gripenů přišel o místo poradce předsedy sněmovny.

 

 

 

 

Zítra si otevřu lahvinku vína, kterou si šetřím na zvláštní příležitosti a zavdám si doma před počítačem, neb tam je mé pracoviště. Dne 30.4., kdy mělo tohle místo svátek (Mezinárodní den  pracoviště). Jenže na konci dubna jsem to udělat nemohl. Třebaže bylo pondělí, nebyl na pracovišti. Zato nesmím prošvihnout Mezinárodní  den solidarity s palestinským lidem. OSN jej dalo v kalendáři na stejný den, kdy jeho Valné shromáždění v roce 1947 přijalo usnesení požadující zřízení židovského státu v zemi Izrael. Vezmu si na hlavu šátek arafaťák, vzpomenu na nositele Nobelovy ceny Jásira a na mrtvé, které má na svědomí jím založený Fatah.

 

 

Je hodně dnů, které bych měl slavit. Třeba 8.dubna, kdy je Mezinárodní den Romů – to vzpomínku věnuji ve vlaku ukradenému foťáku na cestě z reportáže o zvláštní škole, kde tehdy byla šedesátiprocentní romská většina a kde jsem poprvé v životě viděl heroin. Den 18.3 vyhlásila Světová aliance Dana (příjmení není uvedeno) Mezinárodní den mozku. Ti kdo jej slaví by mi pomohli poradit, zdali 3.5. mám slavit Světový den alergie a astmatu já, jako zdravý jedinec, či kamarádi postižení v té době mohutnými výtoky z nosu. Severoamerická vegetariánská společnost vyhlásila 1.10. Světový den vegetariánství, což bezesporu oslaví sojovým bůčkem. A nakonec něco příjemného. Partnerka chce další dítko. Myslím, že počkáme do 11. července, kdy je Mezinárodní den populace, který oslavíme kopulací

 

 

Co dodat? Nic. Chce to jen trpělivost. Jednou přijde i Mezinárodní rok chmele. MRR – tedy Mezinárodní rok rýže už byl.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  4.71

Diskuze

Topí Pigula

Pigularium
autoportrét
Oblíbenost autora: 7.23

O autorovi

Datum narození (1966) mě podle některých řadí do mohutného proudu střední generace, která má "mládí pryč a do důchodu daleko". Mnohá mnou vykonávaná povolání (důlní zámečník, pomocná síla v kuchyni, kuchař na horské boudě, pedagogický pracovník, dřevorubec, novinář a v současné době šéfreportér) mi umožnila se seznámit s lidmi nejrůznějších profesí i charakterů, od od dělníků po politiky. Baví mě sledovat svět kolem sebe a to jak skze média (krom deníků), tak přes hledáček mých nikonů. A občas nevěřím vlastním očím, hledáčku či monitoru.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031